Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w ogólnopolskiej konferencji: „Bezpieczna farmakoterapia – bezpieczny pacjent”, która odbędzie się 20 czerwca 2017 w godzinach 9:00- 17:00 w Dużej Auli Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego (CMKP) przy ul. Marymonckiej 99/103 w Warszawie
Konferencja organizowana jest przez Związek Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych INFARMA oraz przez Polskie Towarzystwo Bezpiecznej Farmakoterapii (PTBFarm). Konferencja skierowana jest do przedstawicieli zawodów medycznych, w tym lekarzy, farmaceutów, pielęgniarek, farmakologów klinicznych, a także przedstawicieli regionalnych ośrodków monitorowania, centrów toksykologicznych, organizacji pacjenckich oraz przemysłu farmaceutycznego – będących uczestnikami systemu monitorowania bezpieczeństwa leków.
“Podczas konferencji chcielibyśmy wspólnie zastanowić się nad rolą i udziałem pacjentów w systemie monitorowania bezpieczeństwa farmakoterapii, jak również omówić udział pojedynczych zgłoszeń działań niepożądanych od pacjentów w kształtowaniu profilu bezpieczeństwa produktów leczniczych Przedstawione zostaną różne formy aktywności edukacyjnych, mających budować świadomość odnośnie monitorowania bezpieczeństwa leków wśród pacjentów i osób wykonujących zawody medyczne. W ramach konferencji planowana jest także debata z udziałem ekspertów.Poprzez wzajemną wymianę doświadczeń zyskamy szansę poszerzenia wiedzy oraz zwrócenia uwagi na różne aspekty i wyzwania dotyczące obszaru pharmacovigilance.”
Do grona prelegentów zaproszono ekspertów z dziedziny pharmacovigilance, w tym przedstawicieli Urzędu Rejestracji (URPL), Europejskiej Agencji Leków (EMA) oraz ekspertów z globalnych central Pharmacovigilance firm farmaceutycznych. Swój udział w konferencji potwierdził dr Patrick Caubel, Senior VP, Head of Worldwide Safety, Pfizer Inc.
W programie konferencji między innymi:
- Znaczenie zgłoszeń od pacjentów w ocenie bezpieczeństwa farmakoterapii
- Działania edukacyjne w obszarze pharmacovigilance
- Debata ekspertów
- Monitorowanie bezpieczeństwa leków w placówkach ochrony zdrowia
Udział w konferencji jest bezpłatny. Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Rejestracja uczestników na konferencję rozpoczyna się 8 maja 2017.
Więcej informacji o wydarzeniu na stronie: http://ptbfarm.pl/wydarzenia/b
Polskie Towarzystwo Studentów Farmacji jest partnerem wydarzenia.